Par VaraEsiTu.lv

Www.VaraEsiTu.lv ir ticis izveidots, kā alternatīva esošajiem projektiem www.Latvija.lv/pv jo tas būtībā nepilda un nespēj pildīt savas funkcijas. Www.Latvija.lv/pv faktiski uztur pati Latvijas Valsts, tādējādi nonākot tiešā interešu konflikta situācijā. 

Piemēram, portālā ievietotā iniciatīva par Saeimas atlaišanu būtībā nav un nevar būt pastāvošās varas interesēs, tādēļ, pilnībā kontrolējot šo resursu, Valsts var bez jebkādām problēmām kontrolēt arī tā rezultātus. Piemēram, pēdējās Saeimas vēlēšanās kopumā piedalījušies 844 925 jeb 54,6 procenti balsstiesīgo pilsoņu. Pēc vienas no aptaujām (2019. gada oktobrī) tā brīža Saeimai neuzticējās 77% iedzīvotāju. Pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesības bija kopumā 1 547 482 pilsoņiem. Iedzīvotāju skaits gan ir lielāks. Taču, ja parēķina 77% tikai no balsstiesīgajiem, tad Saeimu atlaist vēlētos vismaz 1 191 560 balsstiesīgo. Taču, Valsts uzturētajā un kontrolētajā portālā www.Latvija.lv/pv savu izvēli izteikuši tikai 47 487 balsstiesīgie. Kas ir nevis 77%, kuri ir neapmierināti ar esošās Saeimas darbu, bet tikai nedaudz vairāk par 3%! Jāpiezīmē arī, ka dinamika, ar kādu balsošana attīstījās liek domāt, ka īsti kārtībā tur kaut kas tomēr nav. Proti pirmajā nedēļā tika savākta vairāk nekā puse no visiem parakstiem un tad sekoja samērā straujš kritums. Šī dinamika, joprojām nav atjaunojusies, jo faktiski ir sasniegta tā robeža, pie kuras varētu sākt uzdot jautājumus – 1/3 no vajadzīgā parakstu skaita. Pie 1/2 tas tiešām jau sāktu kļūt bīstami pastāvošajai varai. Tādēļ, mūsuprāt, tā ir nobremzējusi šo balsojumu.

Lai apzinātos problēmas patiesos apmērus, ir izveidots projekts www.VaraEsiTu.lv. Jo tikai apzinot patiesos apjomus, kuros tiek slēpts nobalsojušo skaits, mēs spēsim spert nākamos soļus un reāli atgūt varu paši pār savām dzīvēm, paši savā valstī un ieviest Tautvaldību. 

Atpakaļ